МАЛОІНВАЗИВНІ МЕТОДИ ГАРМОНІЗАЦІЇ ОБЛИЧЧЯ У ПАЦІЄНТІВ З ДЕФОРМАЦІЙНИМ ТИПОМ СТАРІННЯ

СКАРГИ, АНАМНЕЗ, ОГЛЯД ТА ДІАГНОСТИКА

Пацієнтка О., 52 років, звернулась в клініку з бажанням естетичної корекції обличчя. Скарги: на «важкість» м’яких тканин обличчя та їх провисання, наявність локального жирового відкладення на підборідді, вираженість малярних мішків, глибокі носо-губні та  губо-підборідні складки. Вище згадані зміни з’явились в пременопаузальному періоді та прогресують.

При огляді пацієнтки встановлено: птоз м’яких тканин обличчя, гіпертрофію та порушення мікроциркуляції поверхневих жирових компартментів, розтягнення зв’язкового апарату, зниження тонусу шкіри та деформацію контурів обличчя. Отже, морфотип старіння класифіковано як деформаційний.

Детально зібрано анамнез та констатовано відсутність протипоказів до естетичної корекції.

АЛГОРИТМ ЕСТЕТИЧНОЇ КОРЕКЦІІ

Пацієнтці запропоновано ліпосакцію та тредліфтинг із використанням хірургічних ниток з насічками. Проте, враховуючи високу професійну соціальну активність пацієнтки та обмежений бюджет, складено програму малоінвазивної естетичної корекції яку розділено на три етапи.

Перший етап - ін’єкційна ліполітична терапія гіпертрофованих жирових пакетів обличчя та субментальної зони згідно концепції «Slim face» – 2 процедури з інтервалом в 10 днів.

Мета: зменшити об’єм малярних, носо-губних, щелепних та підпідборідного жирових пакетів, покращити їх мікроциркуляцію та нівелювати явища ліподистрофії.

Для цього проведено ін’єкційний ліполіз зазначених зон із використанням прямих та непрямих ліполітиків.

Для корекції ліподистрофічних явищ у малярних, носо-губних та щелепних жирових компартментах обрано препарат RRS HA Cellutrix (Aesthetic Dermal , Іспанія). Це готовий коктейль на базі неретикульваної гіалуронової кислоти належить до засобів медичного призначення СЕ Class III Injectable та містить у свому складі: антиоксиданти (вітамін С, дегідротриферулінова кислота), непрямі ліполитики (кофеїн, L-карнитин), регулятори синтезу (фукоксантин), флавоноїди (цинаратріоцид, кверцетин, кемпферол, троксерутин, рутин, гесперидин), мікроелементи (I, K, Br, Cl, Са, Fe, Si, Mg), вітаміни (С, А, B2), сапоніни, поліфеноли. Такий унікальний збалансований склад дозволяє отримати швидкий і помітний результат за рахунок покращення венозного і лімфатичного відтоку, виведення надлишкової внутрішньотканинної рідини та активізації метаболізму жирової тканини. Препарат вводився ін`єкційно лінійно-ретроградною технікою на гіподермальному рівні (Фото 1, а) в наступному дозуванні: малярні жирові пакети – по 0,5 мл, носо-губні – по 2 мл, щелепні по 2,5 мл. Сумарна одноразова доза – 10 мл (1 флакон). 

Для корекції підпідборідного жирового компартменту обрано препарат Sagoni Melt (Skin Tech Pharma Group, Іспанія), який є альтернативою локальної ліпосакції цієї зони. До його складу входять: карнітин, кофеїн, дезоксіхолат натрію, органичний кремній, цинара, тіамин, піридоксин, рибофлавін, пантенол, гінкго билоба. Такий інгредієнтний склад забезпечує інтенсивне зменшення об’єму жирової тканини, активний дренаж та антиоксидантний захист, що значно пом’якшує суб’єктивні відчуття пацієнта під час реабілітаційного періоду.

Загалом використано 3 мл препарату шляхом глибокого гіподермального введення у три точки голкою 30G 0,3x13 мм перпендикулярно до шкіри по 1 мл на точку (Фото 1, б).

Додатково пацієнтці призначено в домашній догляд Sagoni Melt крем, який покращує мікроциркуляцію, лімфодренаж та тонізує шкіру. Рекомендації щодо використання: наносити двічі на день та втирати масажними рухами по дренажним векторам.

 

Фото 1. Схеми ін’єкційного ліполізу: а – RRS HA Cellutrix, б – Sagoni Melt

Особливості реабілітаційного періоду зі слів пацієнтки: поодинокі точкові гематоми в місці ін’єкцій, відсутність больових відчуттів, відсутність набряку і гіперемії та незначні ущільнення в субментальній ділянці протягом 3 днів.

Фото 2. До і 10 днів після ін’єкційного ліполізу поверхневих жирових компартментів обличчя: а - RRS HA Cellutrix, б – Sagoni Melt

Другий етап – комбінована методика біоармування шкіри обличчя PDO нитками з одномоментним введенням мезококтейлю на основі ДМАЕ.

Мета: створення надійного каркасу для шкіри обличчя, зміцнення ліній натягу, посилення ліфтингових властивостей зв’язкового апарату та ревіталізація шкіри.

Для біоармування шкіри використано PDO Reandne V-line mono 27G 60x90 mm (40 шт)  та mono 27G 40x50 (10 шт). Нитки імплантовано в середній і нижній третині обличчя, а також на субментальній ділянці - паралельно до ліній Лангера на глибокому інтрадермальному рівні. Одномоментно, при виведенні голки-провідника, у сформований канал вводили софт-дермальний імплантат RRS® HA Tensor Lift (Aesthetic Dermal , Іспанія) в дозі по 0,1 мл, сумарно використано 5 мл препарату (1 флакон). До складу цього софт-дермального імпланту входить високомолекулярна гіалуронова кислота 6 мг/мл і спеціальний біостимулюючий комплекс з 73 високоактивних компонентів: ДМАЕ 5 мг/мл, амінокислоти, вітаміни, мікроелементи, антиоксиданти, жирні кислоти, коензими. Цей препарат призначений для виконання процедур векторного ліфтингу тканин обличчя, профілактики птозу, підвищення пружності шкіри та показаний в комплексній терапії корекції овалу обличчя після ліполітичних процедур. 

Третій етап – контурна пластика носо-губних та губо-підборідних складок філером гіалуронової кислоти.

Мета: гармонізувати пропорції , відкорегувати рельєф та збалансувати співвідношення «світло-тінь» на обличчі.

Враховуючи, що мішенями для корекції є високодинамічні зони, обрано філер Teosyal RHA II (Teoxane, Швейцарія) з концентрацією гіалуронової кислоти 23 мг/мл та особливою технологією ретикуляції із максимальним збереженням нативних з’єднань молекул та довгих ланцюгів. Ця унікальна конфігурація молекули забезпечує максимально природню корекцію ділянок з активною мімікою, тривалий ефект (близько 12 місяців) та надзвичайний комфорт при введенні. Для корекції зазначених зон використано 1,7 мл філера.

РЕЗУЛЬТАТИ КОРЕКЦІЇ

В результаті проведеної корекції відзначається гармонізація пропорцій та ліній обличчя, а саме: зменшення об’єму жирових компартментів обличчя, зменшення глибини складок, ліфтинг м’яких тканин, відновлення чіткої лінії нижньої третини обличчя та виражене покращення тонусу та еластичності шкіри. Це призвело до формування V-подібної форми обличчя, балансу об’ємів жирових пакетів та покращення тургору шкіри, які є «стигмами» молодості та здорового вигляду.

Фото 3. Пацієнтка до та через 3 місяці після естетичної корекції згідно представленого алгоритму, а також через 7 місяців (з власного архіву пацієнтки)

Отже, застосування малоінвазивної етапної естетичної корекції, що включає: ін’єкційну ліполітичну терапію прямими та непрямими ліполітиками, поєднані протоколи тредліфтингу і мезотерапії та контурна пластика у пацієнтів з деформаційним типом старіння, дає можливість гармонізувати обличчя та профілактувати подальші вікові змини. 

АНК

  • Сейчас2.8732394366197/5 звезд
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голосов: 71

Средняя оценка: 2.87

Корпорация «Академия Научной Красоты» более 15 лет является официальным дистрибьютором ряда косметологических торговых марок с мировым именем. Дилерская сеть компании покрывает всю территорию Украины, а на базе учебных центров ежегодно повышают свою квалификацию сотни специалистов.

Контакты

Центральный офис:
Украина, 01001, Киев,
ул. Малоподвальная, д.15
Тел/Факс: +38 (044) 230-25-25
моб.: +38 (068) 799-60-66
моб.: +38 (050) 952-04-48
e-mail: info@ank.kiev.ua

Центральный офис:
Украина, 01001, Киев,
ул. Малоподвальная, д.15
Тел/Факс: +38 (044) 230-25-25
моб.: +38 (068) 799-60-66
моб.: +38 (050) 952-04-48
e-mail: info@ank.kiev.ua

Полная версия